Pęknięcia należy naprawić przed malowaniem

Przygotowanie pokoju

Przyrządzenie pokoju do kolorowania

Skoro nabyliśmy już farby i akcesoria również przygotowaniu powierzchni, można przejść do malowania. Powinniśmy zacząć pokrycia sufitu farbą – dzięki temu niechciane krople z farby pokapią na jeszcze nie pokrytą farbą ścianę i nie niszczą jej wyglądu. Co ważne – jeśli sufit i ściany mają mieć inny kolor – musimy zrobić odcięcie używając wałka do odcięć.
Jeśli ściana nie była nigdy wcześniej malowana, jest świeżo zagipsowana – należy ją jeszcze pokryć co najmniej jedną warstwą gruntu przed rozpoczęciem malowania.

Powierzchnie także musimy dobrze przygotować. Może się zdarzyć, że konieczne w naszym wypadku będzie zaszpachlowanie nierówności i spoin tynkiem, i po jakimś czasie wygładzenie zaszpachlowanych poprawek przy pomocy siatki ściernej. W razie potrzeby używając nożyka trzeba także oskrobać starą farbę.

Pierwsze kroki Malowania

Zanim zaczniemy malować z sali jest konieczne wytargać wyposażenie bądź porozmieszczać je w ten sposób, by zapewniały funkcjonalny dostęp do ścian (kiedy pozostają w pomieszczeniu – konieczne będzie rzetelne zabezpieczenie ich streczem). Trzeba także demontować rolety, przesłony, zegary, dzieła sztuki, półki i kinkiety (także włączniki) a także zdemontować przełączniki. Stolarkę okienną trzeba okleić taśmą malarską, a posadzki okryć dobrej jakości folią. Opłaca się nie zapominać jeszcze o zdjęciu lub o zamaskowaniu szeroką taśmą cokołów podłogowych. Czynności te odniosą się do tego, że malowanie Warszawa nie pozostawi po sobie strat w postaci ciężkich do usunięcia kropek z gruntu.

Dodaj komentarz