Bezpieczne malowanie

Bezpieczne malowanie

Jak się zabezpieczyć przed malowaniem?

Bezpieczne malowanie
Podłoga zabezpieczona przed malowaniem

Dobre pytanie, prawda? Najprościej myślę że byłoby skorzystać z usług doświadczonej firmy, która wykona to za nas. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić, więc dzisiaj postanowiłem wam z pomocą firmy http://www.malowaniewarszawa.com.pl/, opisać jak powinniśmy, wszystko zabezpieczyć w mieszkaniu przed samym malowaniem.

Może na początek zaczniemy od tego co będzie nam najbardziej potrzebne, czyli:

  1. Taśmy, mogę doradzić wybór tych niebieskich które produkuje na przykład blue dolphin, są od sporo droższe od klasyczny żółtych, jednak polecam je ze względu, że jeśli w miarę wcześnie będziemy je zrywać, to w odróżnieniu od tych słabszych nie będzie się rwała, no i o wiele łatwiej ją z początku przykleić.
  2. Papier malarski, moim zdaniem najlepszy wybór jeśli chodzi o zabezpieczenie drewnianych podłóg, jest bardzo wytrzymała i w cale nie taka droga, poza tym łatwo ją zwinąć i ponownie użyć w kolejnym pomieszczeniu które będziemy malować. z folią zawsze jest ten kłopot że się rwie i potrafi się przesuwać, a po odpowiednio przyklejonej tekturze, możemy spokojnie przesuwać nawet meble.
  3. Folie, jeśli postanowiliśmy pójść za moją wskazówką i podłogi zabezpieczymy tekturą, to wystarczy że kupimy nawet te słabsze folie, w końcu będziemy nimi przykrywać meble przed malowaniem i nie powinno się jej nic stać.

W jaki sposób zabezpieczać przed malowaniem?

Więc tak, najlepiej jeśli zaczniemy od podłóg, jeśli mamy w pokoju sporo mebli, zalecam je przestawić na środek, pamiętając aby zostawić dojście np. do lampy. Teraz wokół mebli możemy rozwijać tekturę, lepiej to robić stroną wierzchnią tak aby się nie zwijała, może sprawiać nam sporo kłopotu, pamiętajmy aby zostawić mała przerwę od listew, tak aby skleić ją do podłogi taśmą, będziemy mieli pewność, że przy malowaniu sufitu nie zachlapiemy podłogi. Na meble które stoją na środku należy teraz, rzucić folie malarską. Teraz możemy przejść do oklejania reszty, zabezpieczamy listwy, pamiętajmy o futrynach, pomazane farbą też nie za dobrze wyglądają, ważne jest też aby zabezpieczyć ramy okien, pomalowane nie wyglądają najlepiej, a skoro już przy nich jesteśmy to oklejmy też parapety, w szczególności jeśli posiadamy marmurowe, szkoda byłoby je później skrobać, w końcu łatwo się rysują, to tyle jeśli chodzi o pokoje.

A co z łazienką i kuchnią? jak w nich malować bezpiecznie?

Posiadam jeden sposób, mało malarzy go stosuję, a później musimy szorować kafelki z kropek farby, po moim malowaniu nie zostaje ślad farby na glazurze i armaturze.

Jak to robię?

Otóż, oklejam glazurę dookoła całej łazienki, dokładnie taśmą, później docinam arkusz folii na wysokość płytek, i kleję ponownie taśmę tym razem z folią po całym obwodzie, świetna sprawa może i idzie dwa razy więcej taśmy, jednak do folii możemy już spokojnie użyć żółtej, a mamy pewność że po malowaniu będziemy się cieszyć, że nie musimy szorować całej łazienki.

Identycznie się ma to do kuchni, gdzie kleimy taśmę z folią na szafki i nie mamy problemu z osuwającą i spadająca nam na podłogę folią.

Dodaj komentarz