Wzornik kolorów farb do malowania

Gdzie kupić farbę?

Gdzie kupić farbę przed malowaniem

Pewnie, większość z Was kupuję farbę w markecie budowlanym. Oczywiście jest to najłatwiejszy sposób, ale czy najlepszy? W dużych miastach jak Warszawa, jest sporo innych miejsc gdzie można zakupić wyroby do malowania, niż wspomniane wcześniej markety, w których często farby są już po terminie.

Gdzie więc możemy kupić jeszcze farby?

  • Mieszalnie farb
  • Sklep internetowy
  • Firma malarska

Mieszalnie farb

Jest to dobry wybór, możemy pojechać i osobiście wybrać rodzaj farby, jednak nie wszystkie mieszalnie posiadają pełen asortyment. Ja osobiście kupuję w Platformie, to dobry market z jedną z największych mieszalni w Warszawie, pracują w nim wykwalifikowane osoby, które nam świetnie doradzą jaką farbą powinniśmy malować, oraz jaki wałek, czy pędzel dobrać do rodzaju farby, oraz podłoża. Na miejscu zawsze mamy do dyspozycji próbniki kolorów, w NCS’ie lub innych firmowych znakowaniach, jednak ciężko jest poza domem, przy innym oświetleniu i bez czasu na zastanowienie dobrać odpowiedni kolor jakim byśmy chcieli malować nasze wnętrze.

Dodatkowym atrybutem, większych mieszalni jest fakt, że posiadają one farby większości producentów, możemy porównać, ceny, oraz otrzymać korzystny rabat, przez co malowanie wyniesie nas taniej.

Sklep internetowy

Powiem uczciwie, nigdy nie przeszło mi nawet przez myśl, aby zamawiać farbę przez internet. Wiem natomiast że możemy w ten sposób, zamówić towar po największych zniżkach, sklepy internetowe, sprzedają już gotowe kolory, gdzie na monitorze możemy podejrzeć jak wyglądają. Czy to dobrze? Szczerze wątpię, w końcu każdy z nas ma inaczej ustawione barwy w kineskopie, w trakcie malowania okaże się, że to zupełnie inny kolor niż się spodziewaliśmy, w tedy mamy nie mały problem, dlaczego? To proste, w końcu nikt już nie przyjmie na zwrot wymieszanej farby, nie jest to łatwo sprzedać, a ona ma też swój termin przydatności. Kolejnym problemem, jest również czas wysyłki, niby teraz firmy kurierskie działają coraz prężniej, ale jeśli chcemy malować już dzisiaj, bo mamy ostatnie dni wolne, to zapomnijmy, że przyślą nam dziś, czy jutro.

Firma Malarska

Nie każdy z was pewnie wie, jednak są firmy, które są w stanie nam zapewnić farby, wszystkich marek po atrakcyjnych rabatach z transportem, dla mnie to najlepsza opcja. Wyobraźcie sobie ile czasu możemy zaoszczędzić, do samego etapu malowania nie musimy wychodzić nawet z domu, przyjeżdża do nas kosztorysant, raczymy go kawą, a on dla naszego komfortu zostawia wzorniki kolorów nawet na tydzień, abyśmy mieli czas na przemyślany wybór, po za tym jest to o tyle lepsze, że wybieramy barwę przy właściwym świetle. Pytacie skąd zdobyć taką firmę? nic prostszego, link poniżej:

Malowanie Warszawa

Po za tym, na miejscu nam doradzi, czy na nasze ściany i czy do stylu umeblowania nada się farba satynowa, czy lepiej jednak wybrać matową. Może nam zaproponować również farbę akrylową, jeśli nie mamy zamiaru w przyszłości zmywać ścian, a jest ona tańsza, niż dostępne w sklepach gotowe farby, nawet o trzykrotność, jest to wielki atut i dobrze że takie firmy istnieją.

Dodaj komentarz