Folia malarska

Kolorowanie przez malowanie

preparacja pokoju do kolorowania

Gdy ściana nie była wcześniej malowana zostały świeżo wykonane gładzie – musimy ją jeszcze zagruntować przed rozpoczęciem malowania.
Skoro nabyliśmy już farby i akcesoria oraz przygotowaniu powierzchni, zaczniemy malować. Powinniśmy zacząć malować sufit – dzięki temu niechciane zacieki z pędzla spadną na wciąż nie pokrytą farbą ścianę i nie niszczą jej wyglądu. Co ważne – sufit a ściany będą miały różne kolory – musimy zrobić odcięcie używając wałka do odcięć.
Ściany i sufit także musimy wpierw przygotować. Może się zdarzyć, że niezbędne będzie zaszpachlowanie dziur i spoin gładzią, i po jakimś czasie wygładzenie załatanych miejsc przy użyciu papieru ściernego. W razie potrzeby z użyciem nożyka należy dodatkowo zeskrobać starą powłokę malarską.

Malowanie ścian i sufitu
Przed malowaniem z pomieszczenia należy wytaszczyć meble ewentualnie porozmieszczać ów tak, by umożliwiały komfortowy wgląd do sufitu (jeśli zostają w pokoju – ważne będzie rzetelne zabezpieczenie ich osłoną). Musimy również zdjąć firanki, zasłonki, zegary, obrazy, półki i źródła światła (oraz włączniki) również zdemontować przełączniki. Okna trzeba okleić taśmą malarską, a deski podłogowe okryć dobrej jakości tekturą. Godzi się pamiętać jeszcze o zdjęciu albo o zabezpieczeniu szeroką taśmą cokołów przypodłogowych. Działania te uczynią, że malowanie Warszawa nie zostawi po sobie uszkodzeń w postaci trudnych do starcia zacieków z masy malarskiej.

Dodaj komentarz