malowanie drewna

Malowanie sali

Przed malowaniem z sali jest konieczne pozabierać wyposażenie ewentualnie postawić ów tak, by zapewniały swobodny wgląd do powierzchni którą będziemy malować (kiedy zostają w pomieszczeniu – niezbędne będzie rzetelne okrycie ich osłoną). Powinniśmy również demontować firanki, przesłony, zegary, dzieła sztuki, półki i halogeny (również żyrandol) a także zdemontować gniazda elektryczne i kontakty. Okna musimy pokryć taśmą malarską, a posadzki zabezpieczyć dobrej jakości folią. Należałoby pamiętać również o zdjęciu albo o zabezpieczeniu szeroką taśmą cokołów podłogowych. Czynności te sprawią, że malowanie Warszawa nie zostawi po sobie śladów w postaci przerąbanych do zmycia plam z gruntu.

Gdy ściana nie była wcześniej malowana właśnie skończyliśmy naciągać gładzie – powinniśmy ją jeszcze pokryć co najmniej jedną warstwą gruntu przed nałożeniem farby.
Malowanie ścian i sufitu
Ściany które będziemy pokrywać farbą tak samo powinniśmy dobrze przygotować. Może się zdarzyć, że niezbędne będzie uzupełnienie ubytków i rys masą szpachlową, i po jakimś czasie starcie przegładzonych miejsc z pomocą ścierniwa. W razie potrzeby używając drapaka należy dodatkowo zdrapać łuszczącą się warstwę starej farby.

Skoro nabyliśmy już farby i akcesoria oraz przygotowaniu powierzchni, zaczniemy malować. Powinniśmy zacząć od sufitu – dzięki temu w razie czego zacieki z farby wylądują na w dalszym ciągu nie pokrytą farbą powierzchnię i nie zaburzą jej wyglądu. Miejmy na uwadze – jeśli sufit i ściany mają być pokryte innymi kolorami – musimy zrobić odcięcie używając wąskiej taśmy.

przyrządzenie pokoju do barwienia

Dodaj komentarz