Sztuka malowania

Malowanie ścian to też sztuka.

Sztuka malowania to jest ,że człowiek który nie jest malarzem , to w wielu przypadkach przedobrzy ,pozostawia dużo smug pozostałych po wałku , po prostu porozciera farbę , a nie powinniśmy nie bać się i jak najwięcej nakładać farby tylko pamiętając aby , powoli i dobrze rozprowadzić wałek raz przy razie , od góry do dołu w ruchach pionowych. Wałkiem nie należy malować w poprzek a później rozprowadzać w różnych kierunkach, malujemy wzdłuż powierzchni . Po pomalowaniu pierwszej warstwy farbą , odkładamy nasze narzędzia do przemycia i osuszenia wałka , pędzla i kuwety w której znajduję się farba. Bardzo ważnym elementem w tej dziedzinie jest utrzymywanie narzędzi malarskich w jak najlepszej czystości,po to aby różne nieczystości trafiały do farby , gdyż znajdą się na naszej powłoce farby.Po upłynięciu minimum 2 godziny , przystępujemy do drugiego malowania.Na samym początku malujemy pędzlem średnim tak zwane odcięcia , czyli miejsca trudno dostępne dla wałka. I powtarzamy czynność z pierwszego malowania , czyli malujemy wałkiem wzdłużnym kierunku i nie oszczędzając farby malujemy ,powtarzamy te czynności w miarę potrzeby nieraz i trzykrotnie potrzeba jest malowania .
Dokonujemy wyboru farby , co nie jest takie łatwe. Nie kierujmy się ceną farb , gdyż te tańsze farby są gatunkowo niskiej jakości , czyli jakość adekwatna do ceny.Kupujmy raczej te droższe, na pewno mniej razy będziecie nią malować. Niska cena to większa ilość farby i waszego czasu i pracy. Warto również odwiedzić http://www.malowaniewarszawa.com.pl/
Dobór wałka , wydaje się że to nic prostego a właśnie że nie.Każdy wałek ma inne runo krótsze dłuższe i długie .Wielkość dobieramy do odpowiedniego podłoża jakie mamy. Podłoże ze starego tynku runo musi być długie n natomiast runo krótkie stosujemy do ścian z położona gładzią gipsową , tak aby pozostawić jak najmniejszą strukturę powłoki farby.Oczywiście dobieramy małe i duże wałki bo na pewno będziemy z nich korzystać.

Dużymi wałkami malujemy dostępne miejsca , a tam gdzie dużym nie damy rady podejść to użyjemy mniejszego wałka , a tam gdzie i małym wałkiem nie podejdziemy używamy pędzla szerokiego i wąskiego w zależności od powierzchni malowanej. Pamiętajmy zawsze o trzymaniu pędzli kuwet i wałków w nienagannej czystości.Jeżeli chodzi o zabezpieczone miejsca taśmą , to jak najszybciej po ostatecznym malowaniu zdejmujemy taśmy i folię z zabezpieczonych powierzchni które miały być ochronione, gdyż łatwiej oderwać taśmę mokrą niżeli wyschniętą . Natomiast farbę która na pewno w jakiś miejscach pozostanie jako plama zmywamy po uprzednim namoczeniu wodą z mydłem gąbką lub szmatką.

Dodaj komentarz