Malowanie ścian wałkiem

Co przed malowaniem w Warszawie

Skoro nabyliśmy już farby i akcesoria oraz zabezpieczeniu pokoju, można przejść do malowania. Powinniśmy zacząć malować sufit – poprzez te zabiegi w razie czego zachlapania z malowania sufitu wylądują na w dalszym ciągu nie pokrytą farbą powierzchnię i nie zaburzą jej wyglądu. Należy pamiętać, że – sufit a ściany mają mieć inny kolor – odetniemy je używając wąskiej taśmy.
Jeśli ściana nie była nigdy wcześniej malowana, właśnie skończyliśmy naciągać gładzie – jest potrzeba ją jeszcze pokryć co najmniej jedną warstwą gruntu przed nałożeniem farby.

Przed Przystąpieniem do malowania z sali powinno się powynosić wyposażenie bądź rozlokować ów tak, by umożliwiały wygodny wgląd do powierzchni którą będziemy malować (jeżeli zostają w sali – obowiązkowe będzie perfekcyjne okrycie ich folią). Trzeba również demontować osłony, zasłonki, zegary, dzieła sztuki, półki i kinkiety (także żyrandol) również zdemontować wyłączniki prądowe. Stolarkę okienną musimy owinąć taśmą zabezpieczającą, a podłogi wyłożyć wytrzymałą plandeką. Należałoby nie zapominać również o zdjęciu albo o oklejeniu szerszą taśmą listew przypodłogowych. Ruchy te odniosą się do tego, że malowanie Warszawa nie pozostawi po sobie zniszczeń w postaci nie łatwych do doszorowania kropek z farby.

przysposobienie pokoju do barwienia

Pierwsze kroki Malowania
Ściany i sufit również powinniśmy w poprawny sposób przygotować. Możliwe, że niezbędne w naszym wypadku będzie uzupełnienie dziur i rys gipsem, i później wyszlifowanie naprawionych elementów używając siatki ściernej. Jeżeli jest taka potrzeba z pomocą nożyka musimy również zeskrobać starą powłokę malarską.

Dodaj komentarz