Pierwsze malowanie – kroki

Pierwsze kroki Malowania
Skoro nabyliśmy już farby i akcesoria również Zabezpieczeniu wszystkiego, można przejść do malowania. Należy zacząć od malowania sufitu – poprzez te zabiegi ewentualne zacieki z pędzla spadną na w dalszym ciągu niepomalowaną powierzchnię i nie zaburzą jej wyglądu. Należy pamiętać, że – jeżeli ściany a sufit mają być pokryte innymi kolorami – odetniemy je używając szpachli.
Podłoże które mamy malować tak samo należy wpierw przygotować. Jest możliwość, że niezbędne okaże się uzupełnienie ubytków i zarysowań masą szpachlową, oraz”a także starcie załatanych miejsc z użyciem ścierniwa. A jeśli trzeba będzie to również przy pomocy nożyka należy dodatkowo zdrapać łuszczącą się warstwę starej farby.

Jeśli ściana nie była nigdy wcześniej malowana, fachowiec miesiąc temu ją tynkował – należy ją jeszcze pomalować gruntem przed nałożeniem farby.

preparacja pomieszczenia do kolorowania

Przed Przystąpieniem do malowania z pomieszczenia wypada zabrać sprzęty albo rozstawić je tak, by zapewniały wygodny dojście do ścian (jeśli mają zostać w sali – konieczne będzie idealne owinięcie ich folią). Powinniśmy również zdjąć firanki, przesłony, zegary, obrazy, półki i kinkiety (oraz żyrandol) również zdemontować gniazda elektryczne i kontakty. Okna powinno się owinąć taśmą malarską, a posadzki zabezpieczyć dobrej jakości folią. Godzi się pamiętać także o zdjęciu lub o pokryciu szeroką taśmą listew podłogowych. Czynności te uczynią, że malowanie Warszawa nie zostawi po sobie śladów w postaci przerąbanych do usunięcia plam z masy malarskiej.

Dodaj komentarz