Satynowy magnat

Malowanie ścian i sufitów

Ściany i sufit także musimy odpowiednio przygotować. Może się zdarzyć, że konieczne będzie zaszpachlowanie ubytków i zarysowań gipsem, i później wyszlifowanie zagipsowanych elementów przy użyciu papieru ściernego. W razie potrzeby z pomocą drapaka trzeba także oskrobać starą farbę.
Skoro nabyliśmy już farby i akcesoria a także przygotowaniu pomieszczenia, zaczniemy malować. Powinniśmy zacząć malować sufit – dzięki temu niechciane zacieki z farby wylądują na jeszcze niegotową powierzchnię i nie niszczą jej wyglądu. Miejmy na uwadze – sufit a ściany mają mieć inny kolor – odetniemy je przy użyciu taśmy.

Zanim zaczniemy malować z pomieszczenia trzeba wytachać umeblowanie bądź rozlokować je tak, by zapewniały komfortowy dostęp do ścian (jeśli mają zostać w pomieszczeniu – obowiązkowe będzie rzetelne zabezpieczenie ich kocami). Powinniśmy również zdjąć firanki, przesłony, zegary, obrazy, półki i halogeny (w tym gniazdka) oraz zdemontować wyłączniki prądowe. Okna musimy owinąć taśmą malarską, a płytki podłogowe zabezpieczyć wytrzymałą folią. Warto nie zapominać dodatkowo o demontażu lub o zamaskowaniu wielką taśmą cokołów przypodłogowych. Działania te sprawią, że malowanie Warszawa nie zostawi po sobie śladów w postaci ciężkich do starcia zacieków z farby.
preparacja ścian do kolorowania
Malowanie Warszawa

Jeśli ściana nie była nigdy wcześniej malowana, zostały świeżo wykonane gładzie – musimy ją jeszcze pokryć co najmniej jedną warstwą gruntu przed nałożeniem farby.

Dodaj komentarz