Wałek do malowania odcięć

Malowanie Warszawa

Malowanie Warszawa

Jeśli ściana nie była nigdy wcześniej malowana, zostały świeżo wykonane gładzie – jest potrzeba ją jeszcze zagruntować przed nałożeniem farby.
Podłoże które mamy malować również powinniśmy wpierw przygotować. Możliwe, że niezbędne będzie zaszpachlowanie nierówności i rys gipsem, i także starcie załatanych elementów przy użyciu siatki ściernej. Jeżeli jest taka potrzeba z pomocą drapaka należy dodatkowo zeskrobać starą powłokę malarską.
Przed malowaniem z sali jest konieczne wytaszczyć meble albo porozmieszczać ów w ten sposób, by dawały swobodny dostęp do powierzchni którą będziemy malować (kiedy mają zostać w pokoju – konieczne jest rzetelne owinięcie ich kocami). Trzeba również zdjąć osłony, przesłony, zegary, obrazy, półki i oświetlenie (w tym włączniki) czy też zdemontować wyłączniki prądowe. Okna trzeba pokryć taśmą zabezpieczającą, a parkiet okryć wytrzymałą tekturą. Trzeba nie zapominać również o demontażu czy też o zamaskowaniu wielką taśmą cokołów podłogowych. Czynności te sprawią, że malowanie Warszawa nie zostawi po sobie zniszczeń w postaci ciężkich do usunięcia plam z gruntu.

wdrożenie ścian do barwienia

Po zakupie wszystkich potrzebnych farb i akcesoriów oraz zabezpieczeniu pokoju, rozpocznijmy malowanie. Powinniśmy zacząć malować sufit – dzięki takiemu podejściu do sprawy niechciane krople z malowania sufitu wylądują na jeszcze niegotową ścianę i nie zmienią jej wyglądu. Pamiętajmy – jeżeli ściany a sufit mają mieć inny kolor – musimy zrobić odcięcie przy użyciu szpachli.

Dodaj komentarz