Zakup farb do malowania

Po zakupie wszystkich potrzebnych farb i akcesoriów również zabezpieczeniu pokoju, możemy zacząć malowanie. Należy zacząć malować sufit – poprzez te zabiegi ewentualne zachlapania z wałka wylądują na jeszcze niepomalowaną powierzchnię i nie zaburzą jej wyglądu. Pamiętajmy – ściany a sufit mają być pokryte innymi kolorami – musimy zrobić odcięcie używając wąskiej taśmy.

Powierzchnie tak samo powinniśmy dobrze przygotować. Jest możliwość, że potrzebne w naszym wypadku będzie zaszpachlowanie ubytków i pęknięć masą szpachlową, oraz”a także starcie załatanych poprawek przy pomocy papieru ściernego przy malowaniu w Warszawie. A jeśli trzeba będzie to również przy pomocy szczotki ryżowej musimy również oskrobać starą farbę.
Gdy ściana nie była wcześniej malowana fachowiec miesiąc temu ją tynkował – należy ją jeszcze pokryć co najmniej jedną warstwą gruntu przed rozpoczęciem malowania.

preorientacja ścian do barwienia

Malowanie ścian i sufitu
Zanim zaczniemy malować z pomieszczenia należy powynosić wyposażenie bądź umiejscowić ów w ten sposób, by dawały komfortowy wgląd do ścian (kiedy zostają w sali – ważne będzie idealne owinięcie ich streczem). Musimy także pozdejmować osłony, zasłony, zegary, obrazy, półki i oświetlenie (w tym gniazdka) a także zdemontować gniazda elektryczne i kontakty. Stolarkę okienną musimy zabezpieczyć taśmą malarską, a deski podłogowe zamaskować dobrej jakości plandeką. Godzi się pamiętać dodatkowo o zdjęciu albo o zamaskowaniu szerszą taśmą listew przypodłogowych. Zabiegi te uczynią, że malowanie Warszawa nie pozostawi po sobie strat w postaci ciężkich do usunięcia kropek z farby.

Dodaj komentarz